POGOSTA VPRAŠANJA IN ODGOVORI



Kdo vse lahko nastopa na Slovenskem e-državnem prvenstvu?

Na Slovenskem e-državnem prvenstvu lahko nastopa vsak posameznik ali ekipa, ki je član uradno registrirane organizacije v Sloveniji ali v tujini.


Ali mora za nastop na slovenskem e-državnem prvenstvu organizacija biti član E-športne zveze Slovenije?

Ne, uradno registrirana organizacija ne rabi biti član E-športne zveze Slovenije, je pa vsekakor zaželeno.


Koliko znaša članarina EŠZS?

Članarina za organizacijo stane organizacijo 200 eur letno, ampak s tem dobi organizacija seveda določene ugodnosti. Ker se zavedamo, da v Sloveniji seveda nimamo veliko e-športnih organizacij, si jih pa želimo, imamo tudi za novo ustanovljene e-športne organizacije posebno ugodnost. Organizacijam, ki še niso uradno registrirane eno leto in se želijo pridružiti EŠZS, tako nudimo možnost znižane članarine za prvo leto, ki je v višini zgolj 60 eur. 


Katere ugodnosti organizacija pridobi, če se včlani v E-športno zvezo Slovenije?

Organizacija, ki se včlani v E-športno zvezo Slovenije, poleg tega, da lahko njene ekipe in posamezniki nastopajo na e-državnem prvenstvu in drugih tekmovanjih v organizaciji EŠZS dobi tudi druge ugodnosti. Te ugodnosti obsegajo vse od tega, da so na tekočem, kaj se dogaja pri svetovnih e-športnih zvezah (IeSF in GEF) in možnosti sodelovanja na evropskih in svetovnih prvenstvih, do sodelovanja s slovenskimi športnimi organizacijami (npr. Športne zveze Ljubljana). Ena od ugodnosti je tudi to npr., da se lahko udeleži šolanja za mednarodnega sodnika v e-športih v organizaciji IeSF-a, prav tako bomo tudi sami organizirali razne tečaje in izobraževanja na področju e-športa, pri katerih bodo člani naše zveze deležni še posebnih ugodnosti. Prav tako organizacija dobi dostop do poslovnih in medijskih partnerjev EŠZS. Ta seznam ugodnosti za naše člane pa se bo v prihodnosti še širil in dopolnjeval. Več o teh ugodnostih, si lahko preberete na sledeči povezavi: https://eszs.si/postani-clan/


Ali lahko organizacija, ki ni član EŠZS prijavi tekmovalca ali ekipo na slovensko e-državno prvenstvo?

Tudi organizacija, ki ni član EŠZS lahko prijavi tekmovalca ali ekipo na Slovensko e-državno prvenstvo, le da mora v tem primeru organizacija, ki želi to storiti, zaprositi za izredno licenco EŠZS. Licenca za nastop na slovenskem e-državnem prvenstvu je lahko zastonj, lahko pa se obračuna do vrednosti letne članarine. Upravni odbor zveze presoja o vsakem primeru posebej o ceni te licence, glede na okoliščine organizacije, ki za to licenco zaproša.


Naša ekipa, ni uradno del registrirane organizacije, niti nima denarja za članstvo v EŠZS, kaj lahko storimo?

Za pomoč neuveljavljenim ekipam, je del EŠZS tudi organizacija Outset, ki je bila ustanovljena ravno z namenom, da pomaga bodočim profesionalnim ekipam ali posameznikom na začetku njihove poti. Tako se za nastop na Slovenskem e-državnem prvenstvu, samo včlanite v organizacijo Outest. S tem vaša ekipa ali vi postanete del uradno registrirane organizacije in s tem dobite tudi možnost nastopa.


Ali je potrebno za članstvo v organizaciji Outset potrebno kaj plačati?

Članarina za prvo leto članstva v organizaciji Outset je popolnoma zastonj. Vsako naslednje leto je potrebno plačati članarino višini 50 eur na leto, za kritje upravnih stroškov, ki jih ima organizacija za delovanje. To pa je še vedno minimalen znesek, saj se je potrebno zavedati, da ostale organizacije v Sloveniji računajo takšen ali še višji znesek na mesečni ravni za članstvo.


Ali s tem, ko se včlanim v organizacijo podpišem pogodbo in k čemu me članstvo zavezuje?

Nikakor, vpisnica v organizacijo ni enaka pogodbi. Z vpisnico, se vsak član zavezuje le k temu, da bo spoštoval pravila organizacije, ki so zapisana v statutu organizacije in so zelo podobna za vse neprofitne organizacije v Sloveniji. Prav tako s podpisom vpisnice potrjuje le, da soglaša s stvarmi, ki so navedene na vpisnici, torej, da sodeluje prostovoljno, da je navedel resnične podatke itn. Statut organizacije pa je po zakonu javen in objavljen na spletni strani organizacije. Drugih omejitev ali zavez ni, razen v primeru, da organizacija po vpisu z vami res sklene individualno pogodbo, kar pa se pri organizaciji Outset ne bo zgodilo, saj organizacija ni namenjena temu.


V primeru, da na tekmovanju zmagam, ali sem organizaciji dolžan kakšen delež te nagrade?

Če govorimo o organizaciji Outset, potem ob morebitni osvojitvi nagrade niste dolžni organizaciji Outset nobenega deleža in le ta v celoti ostane vam.


Kako izstopim iz organizacije in ali sem ob izstopu kaj dolžan?

Za izstop oziroma izpis iz organizacije Outset je potrebno zgolj poslati mail na info@oustet.si

, da se izpisujete in je to, to. V primeru, da to pozabite storiti in naslednje leto dobite položnico oziroma poziv k plačilu članarine, naj vas to ne prestraši. Če želite še naprej ostati član, položnico plačate, če pa ne želite več ostati član in v roku enega meseca članarine ne poravnate, pa sledi avtomatski izpis iz evidence članov. Prav tako organizacija Outset tega ne bo terjala od vas. Vendar s tem izgubiš možnost nastopa na Slovenskem e-državnem prvenstvu in ostalih tekmovanjih v organizaciji EŠZS, razen seveda, če ste se medtem včlanili v kakšno drugo organizacijo.


Torej to pomeni, da lahko na Slovenskem e-državnem prvenstvu nastopim povsem zastonj?

Tako je, le včlaniti se je potrebno v organizacijo Outset. Prav tako ni potrebno plačati članarine EŠZS, saj to stori organizacija Oustet. Članarino EŠZS plačujejo tako ali tako le uradno registrirane organizacije in ne posamezniki, tako da, če se odločite za podaljšanje članstva po prvem letu v organizaciji Outset, še vedno plačate le 50 eur.


Kaj pa, če se želim včlaniti v katero drugo organizacijo, ki je član E-športne zveze Slovenije?

Lahko se včlanite tudi v druge organizacije, ki so član EŠZS (Dragons, THT, pByte, Sneaky Foxes, ali slo-racing), vendar imajo vse to organizacije različne cilje in posledično pogoje za včlanitev.


Zakaj se je pred nastopom na slovenskem e-državnem prvenstvu potrebno vpisati v uradno registrirano organizacijo?

Včlaniti v uradno registrirano organizacijo se je potrebno zato, da lahko organizacija igralca registrira pri EŠZS. Posameznik se pri EŠZS ne more registrirati, ker je EŠZS v statutu opredeljena kot skupnost organizacij, prav tako kot npr. nogometna zveza ali košarkarska zveza. Prav tako s tem organizacija zaščiti sebe in člana pred možnimi pravnimi in drugimi posledicami v primeru kakršnihkoli spornih situacij.


Zakaj me mora organizacija registrirati pri EŠZS, zakaj to traja dve leti in ali me ta registracija pri čem omejuje?

Organizacija mora registrirati igralca pri EŠZS zato, ker se je EŠZS s članstvom v mednarodnih in slovenskih organizacijah zavezala k spoštovanju pravil le teh. Ta pravila so po večini zgolj zato, da bosta EŠZS in posledično igralec, ki je registriran pri EŠZS spoštovala pravila športnega obnašanja, fair playa, bila diskriminatorna, prirejala tekem, se posluževala prepovedanih substanc po seznamu WADE (mednarodna protidopinška organizacija) ipd. Vsa bolj podrobna pravila pa najdete v statutih posameznih organizacij. Registracija igralca traja dve leti zgolj za to, da ni potrebno igralca vsako leto znova registrirati. Registracija igralca ne zavezuje k ničemur drugemu kot temu, da bo spoštoval pravila mednarodnih organizacij, katerih član je EŠZS. Prav tako registracija igralca ne omejuje pri nastopu na drugih tekmovanjih v organizaciji drugih prirediteljev. V primeru, da bi v kakršnemkoli primeru vseeno prišlo do tega, da zaradi registracije pri EŠZS igralec ne bi mogel nastopiti, kje drugje, lahko od registracije brez posledic odstopi. Seveda razen v primeru, če je individualno ali pogodbeno drugače dogovoril z organizacijo katere član je. V primeru dodatnih vprašanj se lahko vedno obrnete na nas tako, da nam pišete na info@eszs.si

 ali na uradnem Discord kanalu E-športne zveze Slovenije.


cookies-icon Politika Piškotkov

Uporabljamo lastne piškotke in tudi piškotke tretjih oseb, za posamezne in ponavljajoče se seje, da bi omogočili enostavno in varno navigacijo po naši spletni strani za naše uporabnike.

Hkrati uporabljamo piškotke za merjenje in pridobivanje statističnih podatkov o navigaciji uporabnikov. Piškotke lahko kadar koli konfigurirate in sprejmete ter spremenite svoje možnosti soglasja. Več informacij o naši politiki piškotkov lahko preberete tukaj.

Zavrni Sprejmi